Zeptejte se jakéhokoli zahradníka, zda mravenci poškozují vaši zahradu a on určitě řekne ano. Ve skutečnosti je to běžná chyba. Pokud jsou škodliví pro zahradu, je to pouze nepřímo. Jak tomu rozumět?
Faktem je, že mravenci na našich rostlinách velmi aktivně chovají mšice. Pro ně jsou jako krávy pro lidi, takže čím více jich je, tím lepší je to pro mravence.
Řeknu to takto, nejen já jsem si všimla, že když počet mravenců na pozemku prudce klesá, mšice také zmizí po krátké době. Proto musíme jednat tak, aby na našem pozemku nebyli mravenci.
V oběhu je mnoho lidových metod, řeknu vám pouze o těch, které jsem vyzkoušela a ověřila jejich účinnost v praxi.
Rozpočtový způsob
Myslím, že mnoho zahrádkářů ví o kyselině borité, a vy ji pravděpodobně máte ve svém kumbále, ale pokud ne, není to problém, stojí to pár korun. Příprava roztoku je velmi snadná, stačí smíchat 10 gramů kvasu a 2 lžičky cukru v 1 litru vody a to je vše.
Když vše dobře promícháte, hotovou směs nalijte na mravence. Hlavní věcí je být opatrný a nenalévat tato řešení na místa, kde rostou ovocné rostliny, jinak je může kyselina poškodit.
Osvědčený způsob hospodaření
Nedávno jsem zjistila, jak kontrolují škůdce na některých moderních farmách. Používají zařízení, které vysílá ultrazvukové signály, a tak detekuje mnoho škůdců, jako jsou kobylky, hlízy bramborové, hlemýždi, mravenci a některé další.
Pro lidi nebo domácí zvířata je tento zvuk neslyšitelný a nemá žádný účinek. Poté, co jsem se seznámila s touto metodou, rozhodla jsem se ji vyzkoušet na své zahradě. Pokud farmy používají stovky zařízení, stačí jen jedno pro můj pozemek, protože je malý.
Nastavila jsem to ráno, podle pokynů, a rozhodla jsem se zkontrolovat výsledek v průběhu dne. Další den jsem obešla zahradu a musím uznat, že výsledek byl působivý. Samozřejmě, že během jednoho dne všichni škůdci neunikli, ale bylo jich méně a doslova do týdne jsem žádné nenašla. Není to zázrak?
Hlavní obrázek z google.com